Apie Madridą

Karališka Ispanijos sostinė Madridas yra viena iš populiariausių vietų Europoje. Tai – miestas, kurį turistai ilgai lankė ir lankys: dėl jo lankytinų vietų, įdomios kultūros bei žadą atimančios architektūros. Apie šį miestą tikrai yra daug ką pasakyti.

Madrido miesto istorija – ilga ir spalvinga. Manoma, kad šiose vietose žmonės gyveno dar nuo priešistorinių laikų, tačiau pirmi rašytiniai šaltiniai apie šį miestą yra iš IX amžiaus. Ispanijos sostine Madridas tapo 1561 metais, kai tuometinis Ispanijos karalius Pilypas II perkėlė čia savo rūmus iš Toledo. Mieste galima pamatyti daugybę istorinių paminklų iš Ispanijos aukso amžiaus, pavyzdžiui, Palacio Real de Madrid. Tuo metu mieste kūrė ir daug garsių rašytojų, pavyzdžiui, Servantesas bei Lope de Vega. XVIII ir XIX amžiais miestas sparčiai augo bei greitai tapo dideliu bei moderniu miestu. Dabar Madridas yra viso Pirėnų pusiasalio ekonomikos, kultūros, menų, pramonės ir technologijų centras.

Ispaniškų šokių tempais judantis ir gyvenantis miestas pavergia ne vieną. Niekur kitur tik Madride galima pamatyti tiek daug vienoje vietoje susitelkusios Ispanijos kultūros. Nors mieste galima rasti įvairiausių šalių virtuvių, dominuoja tradicinius patiekalus siūlantys restoranai, o beveik kiekviename iš jų turėsite galimybę pamatyti flamenko šou. Ispaniją garsina bulių kautynės. Jei bulių kautynės jums ne prie širdies, į šou neikite, bet būtinai aplankykite Las Ventas bulių areną. Čia sužinosite daug daugiau apie įdomią kontroversiškos koridos istoriją. Naktinis gyvenimas šiame mieste taip pat alsuoja ispaniška energija: čia linksmybės tęsiasi iki pat ryto. Paryčiais šis gyvenimas nesustoja – jis ir toliau virte verda, kol užsidaro paskutinis naktinis klubas.

Tačiau svarbiausias Madrido bruožas – tai miesto kultūrinis ir meno paveldas, kurį privalo patirti ir pamatyti visi miesto svečiai. Nepamačius miesto širdimi vadinamos Puerta del Sol aikštės galima sakyti, kad Madride apskritai nebuvote. Ispanijos sostinėje taip pat yra daugybė muziejų, iš kurių žymiausias ir lankomiausias yra Museo del Prado arba Prado muziejus. Šiame muziejuje galima pamatyti didžiausią Ispanijos meno kolekciją, kuri atima žadą kiekvienam lankytojui.

Daugiau apie Madridą galite sužinoti paspaudę nuorodas apačioje.

Skrydžiai į Madridą

Skrydžiai iš Madrido